fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Krajčí vymenoval za šéfa nemocnice Šarníka odsúdého za daňové delikty

FOTO TASR - Pavol Zachar

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) vymenoval za riaditeľa nemocnice v Prešove Ľubomíra Šarníka, aj keď ho súd v roku 2019 odsúdil za daňovú trestnú činnosť. Šarník sa síce odvolal a rozsudok je neprávoplatný, no jeho menovanie vyvoláva mnoho otáznikov, informuje portál sme.sk.

Po nástupe vlády Igora Matoviča minister Krajčí poveril Šarníka dočasným výkonom funkcie riaditeľa Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove. Následne sa uskutočnil konkurz, z ktorého mal vzísť riadny šéf zdravotníckeho zariadenia. Šarník sa do výberového konania neprihlásil, no neuspel v ňom žiaden kandidát, upozorňuje sme.sk.

Krajčí drží vo funkcii riaditeľa prešovskej nemocnice, ktorý je trestne stíhaný za daňové podvody

Do druhého kola sa už Krajčího favorit prihlásil, konkurz vyhral a minister Šarníka do funkcie riaditeľa vymenoval natrvalo. Portál sme.sk pripomína, že minister zdravotníctva predstavil nového šéfa prešovskej nemocnice ako experta na optimalizáciu procesov v podnikoch, ktorý sa zaoberá znižovaním nákladov a zvyšovaním efektivity a výkonnosti.

Podľa rozhodnutia okresného súdu však Ľubomír Šarník znižoval náklady vo svojich firmách tak, že neodvádzal dane a odvody, a preto ho aj v roku 2019 odsúdil. Obžalovaný sa odvolal a o jeho podaní bude rozhodovať Krajský súd v Prešove.

Slotov syn: Matovič a Krajčí si šliapu po jazyku

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info