fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Už se perou“ -Sulík podáva trestné oznámenie na Holého spolupracovníka

Richard Sulík / Fotokoláž (via TASR)

Richard Sulík začal dávať o sebe najavo, že v koalícii existuje. Podal trestné oznámenie na Marcela Slávika, človeka blízkeho podpredsedovi vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefanovi Holému.

Sulík mal informácie o problémoch, ktoré mnohým spôsobuje nielen komplikovaný stavebný zákon. Situáciu začal znepríjemňovať aj Marcel Slávik, ktorý mal vstupovať do stavebných konaní. „Blokoval stavby, kým nedostal sponzorské pre svoje združenie. „Požiadavky boli napríklad – fontána na streche, stromy na parkovisku a podobne. Splňte alebo zaplaťte,“ povedal Sulík. Informuje o tom web 1.pluska.sk.

Pred pár mesiacmi preto Richard Sulík vyzval staviteľov, aby mu o takýchto praktikách povedali. „Ukázalo sa že Marcel Slávik úraduje po celom Slovensku a urobil si z toho živnosť. Som prekvapený jeho kreativitou. Slávik má oči všade, od kultúrnych podnikov, cez developerov až po štátne podniky,“ tvrdí minister s tým, že Slávik má rozrobených veľa projektov a do každého jedného posiela svoje pripomienky a zdržuje.

„To je správny pojem – zdržovanie, lebo čas sú peniaze a staviteľ si mnohokrát rozmyslí, či sa mu má stavba natiahnuť o pol roka, alebo radšej zaplatí príspevok nejakému združeniu,“ myslí si minister. Podal preto v tejto veci trestné oznámenie na generálnu prokuratúru: „Chcem vyzvať aj ďalších staviteľov aby sa mi ozvali ak majú problém s Marcelom Slávikom, alebo s jemu podobnými. Nemá na túto vec monopol, sú aj iné prípady.“

Zaujímavosťou podľa portálu 1.pluska.sk je, že podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý v lete 2020 uvažoval, že Slávika zavolá do vládnej komisie pripravujúcej zmenu stavebného zákona. Sulík na brífingu preto reagoval na otázku, čo si myslí o tom, že Holý prizval Slávika do tvorby stavebného zákona a či má informáciu o tom, že stále spolupracujú. „Nevyzerá to dobre, keď je v tíme Holého poradcov Slávik. Ale verím, že Holý to spravil v dobrej viere,“ skonštatoval Richard Sulík.

Matovič sa bojí Sulíka, ktorý má vraj sľúbenú polovicu poslancov Za ľudí a mohol by položiť vládu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info