fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

KDH, Spolu a Dobrá voľba nechcú predčasné voľby. Odmietli Pellegriniho, zrejme im vyhovuje Matovič

Na snímke členovia predsedníctva strany Hlas - sociálna demokracia. FOTO TASR - Jakub Kotian

Mimoparlamentné strany KDH, Spolu a dobrá voľby odmietli vyslať svojich zástupcov do petičného výboru za vypísanie referenda o predčasných voľbách, ktoré chce vyvolať Hlas-SD Petra Pellegriniho. Informuje o tom TASR.

Dobrá voľba sa odvoláva na to, že zbierať podpisy počas plošného testovania je neseriózne. „Preto sa takejto aktivity nemôžeme zúčastniť a nezúčastníme,“ reagoval predseda Tomáš Drucker. V odpovedi Pellegrinimu ďalej uviedol, že Slovensko potrebuje zmenu vo vedení štátu. „V prípade, že bude z vašej strany v budúcnosti záujem o prípadnú ďalšiu spoluprácu, som pripravený zaujať konštruktívny postoj,“ konštatoval.

Danko prijíma Pellegriniho výzvu na spoločný postup na povalenie Matoviča

KDH tvrdí, že súčasná ťaživá situácia, spôsobená aj nevhodnou komunikáciou vládnej koalície, Slovensku neprospieva. „Avšak referendom ani inou populistickou aktivitou pandémiu neporazíme a hospodársku situáciu štátu nezlepšíme. K uvedenej aktivite strany Hlas-SD sa nepripojíme,“ uviedol pre TASR Stano Župa z komunikačného oddelenia hnutia.

Predseda Spolu Juraj Hipš reagoval, že sa nechce spájať v aktivitách s Pellegrinim vzhľadom na jeho minulé pôsobenie. „Radšej budem venovať svoju energiu na pomoc učiteľom, študentom, spolupracovať s vedcami a lekármi, aby som svojou trochou pomohol zvládnuť pandémiu. Je mi to bližšie, ako pripravovať pád vlády s ľuďmi ako ste vy a vaši kolegovia,“ napísal.

Taraba: Referendum o predčasných voľbách bude a bude úspešné

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info