HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Národný šport? Aj Krajčí hrozí odchodom z funkcie

Minister zdravotníctva Marek Krajčí. Foto: Facebook (Ministerstvo zdravotníctva SR)

Lockdown na Slovensku mal nejaký efekt, avšak mal byť už od začiatku tvrdší, uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO), pričom dodal, že mu je ľúto, že sa na ňom vláda takto dohodla, informuje portál Aktuality.

„Pokiaľ by sa robili ďalšie kompromisy aj z covid-automatu, ktorý si vláda schválila, tak pôjdem úplne na hranicu toho, čo môžem politicky urobiť,“ vyhlásil minister v relácii rádia Expres Braňo Závodský Naživo.

Podľa poslanca Petra Cmoreja (SaS) sa pádom vlády vyhrážal aj premiér Igor Matovič (OĽANO), ak parlament neschváli balík zmien, medzi ktorými boli aj pokuty za neoprávnené uprednostnenie osôb v poradí pri očkovaní proti ochoreniu COVID-19.

Krajčí dodal, že bude obhajovať dodržiavania covid-automatu, inak v opačnom prípade by rezignoval z funkcie. „Budem veľmi tvrdo argumentovať a hovoriť, že keď chce rezort zdravotníctva viesť niekto iný – kto si myslí, že to vie lepšie, tak nech to ide urobiť,“ uviedol.

Taraba: Slovensko je na tom horšie ako krajiny, ktoré majú otvorené reštaurácie a žijú normálne

Covid-automat bol schválený vládou v polovici decembra, pričom ide o takzvaný semafor, ktorým sa opisuje stav šírenia Covid-19 na Slovensku a tiež určuje mieru pandemických bezpečnostných opatrení. Tento systém sa má podľa rezortu zdravotníctva využiť na to, aby sa Slovensko dostalo z lockdownu, a pokiaľ to situácia dovolí, uvoľniť aj ostatné opatrenia.

Pohrebníctva začínajú pociťovať nedostatok zamestnancov a rakiev

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info