HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Naď chce poslať na zberačov podpisov políciu. Poslanec Tomáš: Referendum bude!

komentár J. Naďa
Komentár J. Naďa, Facebook

Minister obrany Jaroslav Naď na Facebooku napísal, že ak počas celoplošného testovania budú ľudia zbierať podpisy pod petíciu za vypísanie predčasných volieb, zasiahne proti nim polícia. Jeho slová ostro odsúdil poslanec Hlasu-SD Erik Tomáš.

Poslanec Naďovi odkázal , že Hlas-SD sa nenechá jeho slovami zastrašiť. „Nájdeme spôsob ako podpisy pozbierať, či už počas testovania, alebo mimo neho. Referendum určite bude!“ uzavrel.

Zber podpisov ohlásila strana Hlas-SD už dávnejšie. Peter Pellegrini v nedeľnej relácii Na telo TV Markíza opäť zopakoval, že ak vláda naženie občanov na celoplošné testovanie, oni pošlú do ulíc ľudí s petičnými hárkami. Umožnia ľuďom stojacim v radoch na testovanie skrátiť si čas podpisom hárku so žiadosťou o vyhlásenie referenda o skrátení volebného obdobia.

„Matovič sa už krúti ako had“, tvrdí Erik Tomáš

Už včera ministerka spravodlivosti Mária Kolíková nesúhlasne krútila hlavou a obvinila Pellegriniho, že také konanie bude hrubým zneužitím situácie. Minister Naď zašiel ešte ďalej, ten rovno predpokladá nasadenie poriadkových jednotiek na „zberačov podpisov“.

„Toto je nehoráznosť a arogancia moci najhrubšieho zrna!“ hnevá sa na sociálnej sieti. „Podľa ministra Naďa by mala polícia zasiahnuť proti zberačom podpisov pod referendum za predčasné voľby, ak sa petičná akcia uskutoční počas plošného testovania. Ide o očividnú snahu zastrašiť opozíciu i ďalšie organizácie, ktoré chcú demokratickou cestou ukončiť súčasný marazmus na Slovensku,“ vyhlásil Tomáš.

Nečuduje sa, že takéto jedovaté slová vyšli z úst človeka, ktorý nazýva občanov opicami a ktorý v minulosti posielal vojenskú políciu na protestujúcich pred úradom vlády. „Toto je ďalší jasný dôkaz toho, na čo v skutočnosti potrebujú Matovič a spol. núdzový stav. Boja sa ľudí v uliciach. Rôznymi zákazmi ich chcú držať doma, pritom oni ako papaláši využívajú všelijaké výnimky,“ napísal poslanec strany.

„Ten Matovič ale dopadol! Po prezidentke mu vyslovil nedôveru už aj koaličný partner“, píše Erik Tomáš

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info