Ani KDH nezostalo ticho - plošné testovanie je mrhaním silami vyčerpaných zdravotníkov a financiami
16 | 01 | 2021 I Ivan Brožík

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) tvrdí, že pre zvládnutie aktuálnej kritickej situácie je kľúčová v prvom rade dôvera medzi občanmi, čelnými predstaviteľmi štátu a prizvanými odborníkmi.


Ďalšie celoplošné testovanie v avizovanom rozmere je podľa mimoparlamentného KDH plytvaním silami zdravotníkov aj financiami. Informoval o tom stranícky web kdh.sk.

„Uvedomujeme si extrémnu vyťaženosť zdravotníkov a pomocného personálu, ktorých potrebujeme pri lôžkach chorých, na manažment domácej liečby a odborné usmerňovanie obyvateľstva v napätej situácii. Apelujeme podporiť také cielené a indikované testovacie stratégie, ktoré umožnia ochrániť kolektívy zamestnancov aj rodín od nákazy, s čo najmenším ďalším zaťažením zdravotníkov,” vysvetlila vo vyhlásení KDH tímlíderka KDH pre zdravotníctvo Monika Kolejáková. Celoplošné testovanie v avizovanej podobe odmietajú.

KDH súhlasí so snahou všetkými dostupnými legálnymi opatreniami znížiť šírenie vírusu aj za cenu obmedzenia pohybu či nariadenia karantény. Avšak podľa hnutia "maximálny ohľad by sa mal brať na udržanie ekonomiky a finančnú podporu ohrozených odvetví."

Podľa Kolejákovej je kľúčové, "aby si súčasná vládna koalícia nevytvárala fiktívnych nepriateľov, ale podporovala spoluprácu."

Nemocnice avizujú, že personálne nezvládnu celoplošné testovanie
Celoplošné testovanie bude zrejme problémom pre mnohé nemocnice. Väčšina zdravotníckych zariadení zápasí s nedostatkom personálu. Čítať ďalej
14 | 01 | 2021 | Ivan Brožík