fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Žilinka usadil Šeligu: Prokuratúra vie, kedy má konať, nepotrebuje vaše výzvy

Maroš Žilinka / Fotokoláž (via TASR)

Generálny prokurátor Maroš Žilinka odkázal po hovorkyni podpredsedovi parlamentu Jurajovi Šeligovi (Za ľudí), že ho nemá vyzývať, aby konal. Vie to aj bez neho, informuje TA SR.

Orgány prokuratúry nepotrebujú na to, aby konali, výzvu. Generálna prokuratúra (GP) SR to uviedla v reakcii na slová podpredsedu Národnej rady SR Juraja Šeligu, aby preverili informácie o sledovaní provládnej novinárky Moniky Tódovej. TASR o tom informovala hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová.

„Orgány činné v trestnom konaní konajú v tejto veci promptne od okamihu, od ktorého sa dozvedeli, že malo dôjsť k spáchaniu skutku. Príslušný dozorujúci prokurátor Okresnej prokuratúry Poprad nariadil vo veci vykonať vyšetrovanie. Krajská prokuratúra Prešov vo veci vykonáva aktívny dohľad,“ priblížila hovorkyňa.

Šeliga vyhlásil, že čaká od šéfa GP SR Maroša Žilinku preverenie informácie o sledovaní novinárky. Hovorí o zastrašovaní novinárov a vytváraní falošného obrazu aj o orgánoch činných v trestnom konaní zo strany opozície. Povedal, že ak sa prípadom nezačne zaoberať generálny prokurátor, podá podnet.

 

Politik Lipšic sa nemôže stať šéfom špeciálnej prokuratúry (A. Leitmanová)

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info