HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Žilinka dal preskúmať rovnakú nehodu, akú mal jeho bývalý šéf Lipšic

Maroš Žilinka sa cez verejnú sociálnu sieť poďakoval svojím podriadeným prokurátorom, ktorí staja za ním. Foto: TASR

Generálny prokurátor Maroš Žilinka uložil podriadeným preveriť vyšetrovanie dopravnej nehody, pri ktorej v Bratislave vyhasol život mladej študentky Linh, informuje TASR.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dal preskúmať zákonnosť a plynulosť trestného konania vo veci tragickej dopravnej nehody, ktorá sa stala 21. septembra 2020 v Bratislave na Tomášikovej ulici, uviedla pre TASR hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

„Po náraze motorového vozidla zahynula mladá študentka Linh,“ doplnila hovorkyňa s tým, že generálny prokurátor uložil povinnosť preskúmať okolnosti trestného konania prokurátorovi trestného odboru.

Polícia ešte v septembri informovala, že pri dopravnej nehode zahynula 18-ročná chodkyňa. Auto mala šoférovať 35-ročná vodička, k zrážke prišlo na priechode pre chodcov.

Maroš Žilinka bol v rokoch 2010 – 2012 štátnym tajomníkom ministra vnútra Daniela Lipšica, ktorý v septembri v roku 2016 zrazil a usmrtil na priechode pre chodcov dôchodcu Emila Kalábera. Lipšic sa po incidente vzdal poslaneckého mandátu, ktorý získal ako kandidát OĽaNO Igora Matoviča a neskôr mu bol na základe dohody o vine a treste uložený podmienečný trest.

Lipšic je stále vo výkone podmienečného trestu a zároveň je kandidátom na šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry. Prednedávnom mu podporu vyjadril premiér Matovič.

 

Matovič sa zastáva Lipšica: Bol by dobrým špeciálnym prokurátorom

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info