fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Naď: Celoplošné testovanie možno nebude

Jaroslav Naď / Facebook (Jaroslav Naď)

Minister Obrany Jaroslav  Naď pripustil, že celoplošné testovanie možno nebude, pretože Slovensko nemá dostatok nových testov, informuje portál Pluska.

Minister hovorí, že zatiaľ nevie potvrdiť ani vyvrátiť, či sa cez víkend znova roztočí celoslovenské testovanie obyvateľstva.

„Keď si obce a mestá vytvoria vlastné testovanie, tak je to plne v ich kompetencii,“ poznamenal Naď. Ministerstvo obrany a vnútra sú im  pomôcť. Konštatuje, že ak je testovanie dobrovoľné, tak je účasť nízka a efekt testovania malý. „Urobím všetko pre to, aby sme pomohli samosprávam zorganizovať testovania, ale robiť to pre 20- alebo 30-percentnú účasť nemá význam,“ tvrdí šéf rezortu obrany.

Naď hovorí, že samosprávy a vláda sa musia dohodnúť na pravidlách testovania. Ministerstvo obrany poskytne personál, certifikáty či testy. Samosprávy si však nemôžu nastavovať vlastné pravidlá, ktoré „nefungujú úplne presne“. Je to viac strata zdrojov ako zisk z hľadiska identifikácie pozitívnych ľudí, tvrdí podľa portálu Pluska minister.

 

Odborníci Matovičovi: Neotierajte si o nás hubu a vakcinačného plánu sa ani nechytajte

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info