HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Južná Kórea pracuje na vývoji útočného bezposádkového tanku

Juhokórejský tank K1A1. reprofoto videu YouTube (@Chrobry 2000)

Spoločnosť Hyundai Rotem bude vyvíjať technológie diaľkového ovládania ťažkej vojenskej techniky na vytvorenie bezpilotných verzií základných typov ťažkých bojových vozidiel prevádzkovaných juhokórejskou armádou.

Podľa zástupcov spoločnosti Hyundai Rotem je tento projekt mimoriadne dôležitý a má umožniť ďalší vývoj bezpilotných technológií, ako aj minimalizáciu času a nákladov potrebných na vývoj nových riešení. Zároveň sa má zvýšiť efektívnosť a schopnosť prežiť jednotiek juhokórejskej armády na modernom bojisku. Viac podrobností ponúkol portál defence24.pl.

K1 Rokit, na báze ktorého pokračuje spomínaný vývoj,  je juhokórejský hlavný bojový tank navrhnutý a vyrobený spoločnosťou Hyundai Rotem v spolupráci s americkou spoločnosťou Chrysler Defence (dnes General Dynamics) založenou na dizajne M1 Abrams na začiatku 80. rokov. Pohon predstavuje naftový motor MTU MB-871 s výkonom 1 200 HP, ktorý s hmotnosťou 51,1 tony umožňuje maximálnu rýchlosť 65 km / h a dojazd 500 km.

V súčasnosti majú juhokórejské pozemné sily spolu približne 1 500 MBT Rok1 K1 / K1A1 Rokit, z toho približne 1 000 K1 Rokit a približne 500 K1A1 Rokit. V súčasnosti sa tieto tanky upgradujú na varianty K1E1 a K1A2, ktorých programy sa majú skončiť v rokoch 2026 a 2022.

Najlepší tank na svete? „Revolučný“ tank T-14 Armata (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info