fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Uhrík: protesty v Bielorusku sú až okato financované západom

Milan Uhrík / Fotokoláž (via TASR)

Europoslanec za ĽSNS sa vrátil k téme Bieloruska. Protesty v krajine na severovýchod od nás ešte stále pokračujú, aj keď záujem médií o dianie v Bielorusku aj u nás upadá. Uhrík si všíma pozadie týchto protestov a tvrdí, že je stále viac a viac jasné, že sú organizované a financované západom.  

Uhrík: Ľudí bije, pánov kryje! Hlavný hygienik je bábka a poskok papalášov

„Protesty v Bielorusku vstupujú do štvrtého mesiaca po voľbách. Pre tieto nepokoje je charakteristická réžia spoza hraníc,“ píše Uhrík a pripája aj ikonku americkej vlajky a pokračuje: „a choreografická (miestami až herecká) povaha. Veliteľské stredisko protestných aktivít sa oficiálne nachádza v Poľsku, čo je sama o sebe skutočnosť nevídaná v súčasnej európskej histórii,“ všíma si Uhrík.

„Ani počas ukrajinského „Majdanu“ protestujúci nepriznávali napojenie na externé entity…“ upozorňuje. A pridáva aj dodatok: „P.S.: Nepatrím k nekritickým obhajcom režimu pána Lukašenka, ale tie „protesty“ sú už naozaj okato financované a osnované zo západu. Ich úprimnosti a autentickosti sa už dá len sotva veriť,“ uzatvára europoslanec.

„EÚ ide pritvrdiť cenzúru všetkých nepohodlných názorov,“ varuje Uhrík

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info