Slovo o pluku Igorovom - frontálny útok na Sulíka
12 | 01 | 2021 I Ivan Brožík

Z testov RapiGen je už politická kauza, po Matovičovi sa do Sulíka pustili rad-radom poslanci OĽaNO.


"Matovič spochybňuje októbrový nákup hmotných rezerv, nákup testov bude preverovať aj generálna prokuratúra. Šéf hospodárskeho výboru z OĽaNO použil prirovnanie ku Kičurovi, ďalší dvaja politici OĽaNO útočia na Sulíka a SaS." Zaznamenáva web dennikn.sk.

Nákup antigénových testov od kórejskej firmy RapiGen, ktoré premiér Igor Matovič označil za šmejdy, preverí generálna prokuratúra a stal sa už aj politickou kauzou. Zaoberať sa tým budú aj poslanci a predseda hospodárskeho výboru z OĽaNO použil i prirovnanie ku Kičurovi.

„Ja by som ani psa tým netestoval,“ povedal o testoch v sobotu v RTVS Matovič. Tvrdil, že testy, ktorých v októbri štátne hmotné rezervy nakúpili milión, „nezachytia nikoho“ a už sa ich použilo zhruba 250-tisíc. „My sme tých ľudí doslova oklamali, robili sme na nich hókusy-pókusy a dali sme im falošný pocit, že nie sú chorí.“ Cituje Matoviča dennikn.sk

Pellegrini rozširuje trestné oznámenie na premiéra aj pre nekvalitné testy
Mimoparlamentná strana Hlas-SD rozšíri trestné oznámenie na premiéra Igora Matoviča (OĽANO) a iných členov vlády, ktoré plánuje podať. Informoval o tom expremiér a líder strany Peter Pellegrini na pondelkovej tlačovej konferencii s tým, že ide o... Čítať ďalej
11 | 01 | 2021 | Imrich Kovačič / TASR


"Mohlo by to pôsobiť ako pokračovanie premiérovej kritiky Richarda Sulíka za odkladanie nákupu nových antigénových testov. Premiér však nehovorí o testoch, ktoré napokon dorazili na Slovensko na začiatku januára 2021, ale o testoch nakúpených v tichosti na jeseň minulého roka – krátko pred prvým plošným testovaním." vysvetľuje okolnosti citovaný zdroj.

A pokračuje ďalej: "Matovič tieto testy spája so Sulíkom cez nominanta SaS na čele štátnych hmotných rezerv Jána Rudolfa. Príprava na prvé plošné testovanie bola pritom mimoriadnou operáciou, na ktorej sa podieľal aj premiér Matovič. Spustenie plošného testovania tajil, nepovedal o tom napríklad ani prezidentke a verejnosti testovanie oznámil, až keď malo Slovensko testy zabezpečené."

Matovič označil pred Vianocami Sulíka za idiota a vyzval ho na demisiu. Po Novom roku predseda SaS dostal z OĽaNO viac výziev na odchod – nielen pre nákup testov.

"Matovičov poslanec Juraj Gyimesi o SaS písal ako „najprimitívnejšom nacionalizme“ a stranu obvinil z likvidácie národnostného školstva a kritizoval jej postoj k požiadavkám Maďarska a Poľska na pôde EÚ. „Dnes je už každému jasné, že SaS nerobí v tejto koalícii dobrú krv a mala by prehodnotiť svoje ďalšie pôsobenie v nej. Čím skôr to urobí, tým lepšie. Pre nás Maďarov určite!“ - Vytasil už aj nacionalistického žolíka v tejto partii poslanec Gyimesi.

Ďalší dôkaz, že testy a vakcíny proti Covidu pravdepodobne nefungujú (Peter Weis)
Komentár Petra Weisa Čítať ďalej
06 | 01 | 2021 | Peter Weis