fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Vicepremiér Holý sa čuduje hnevu bežných občanov

Vicepremiér Štefan Holý (Sme rodina) si vraj výnimku na cesty z Veľkej Británie vybavil preto, lebo má maloleté deti. Navyše sa nemusí ani najbližšie tri mesiace testovať, lebo prekonal Covid-19, povedal pre Nový Čas.

Holý sa vyjadril, že kritiku na svoju hlavu zaznamenal s „počudovaním“ a medializované informácie označil za dezinformácie a polopravdy.

„Mal som za to, že ide o tému, ktorá v hierarchii dôležitosti udalostí v Slovenskej republike hrá nepodstatnú úlohu. Takýchto výnimiek boli podľa mojich vedomostí udelené stovky a nejde o žiadny prípad osobitného zaobchádzania zo strany Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky voči mojej osobe,“ domnieva sa vicepremiér.

 

Raši: Vicepremiér Holý nakazil ministrov a tí ďalších ľudí. Niektorí skončili na pravde božej

 

Napriek tomu opozičné strany žiadajú jeho odstúpenie z funkcie. Holého sa zastal jeho stranícky šéf Boris Kollár aj premiér Igor Matovič.

Na odvolanie Holého tlačia aj mimovládne organizácie. „Neexistuje, aby bola rodina člena vlády zvýhodňovaná pred inými rodinami. Vicepremiér Štefan Holý je zrelý na odstúpenie, rovnako ako hlavný hygienik, ktorý mu tú výnimku udelil,“ píše sa na sociálnej sieti Transparency Slovensko.

 

Rozšíril koronavírus vo vláde cestovateľ do Spojeného kráľovstva Štefan Holý?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info