HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Taraba: Matovič robí testovaním pokusy na ľuďoch a pácha genocídu

Igor Matovič / Fotokoláž (via TASR)
Opozičný poslanec Tomáš Taraba zhrnul výroky premiéra Igora Matoviča a vplynulo mu z nich, že v súvislosti s testovaním robí na ľuďoch pokusy a dopúšťa sa genocídy, píše o tom v statuse na sociálnej sieti.
Poslanec uvádza, že predseda Štátnych hmotných rezerv nakúpil za vyše 3 milióny eur testy, ktoré sú také nekvalitné, že by ich Matovič nedal ani psom. „Napriek tomu, šéf Štátnych hmotných rezerv je stále vo funkcii. Sú to vyhodené peniaze. Hovorí sa tomu nehospodárne nakladanie. Treba veriť, že tento premiérov výrok si všimla aj vládou riadená polícia,“ píše Taraba.
https://www.hlavnydennik.sk/2020/12/24/vlada-preukazala-ze-testovanie-nedokaze-zastavit-sirenie-virusu-tvrdi-matematik/
Podľa neho premiér priznal, že štát s nekvalitnými testami urobil na vyše 200 000 ľuďoch „hókusy pokusy.“ Taraba tomu rozumiem tak, že zrejme robili s „pofidérnym“ zdravotníckym materiálom testy na ľuďoch. Žiaden orgán nemá právo robiť s ľuďmi pokusy, to sa robí v laboratóriu na myšiach, prízvukuje poslanec.
„Štát nenakúpil dostatok testov. Na základe toho premiér povedal, že zbytočne v uplynulých týždňoch zomrelo 2000 ľudí. Ak zomrie zbytočne 2000 ľudí za pár dní, tak je to genocída. Pamätáte si na túto fotografiu? Tých vyše 5400 zbytočných úmrtí ročne, táto vláda stíha za 1,5 mesiaca,“ naráža na predvolebnú kampaň Igora Matoviča poslanec Taraba.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/01/07/chmelar-plosne-testovanie-nie-je-ochranou-zdravia-ale-ochranou-biznisu/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info