HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Draxler: Rakúska ministerka odstúpila kvôli plagiátorstvu okamžite, avšak u nás sú iné pomery

Juraj Draxler vníma prácu súčasnej koalície ako veľmi zlú vo viacerých odvetviach. FOTO TASR - Dano Veselský

Bývalý minister školstva Juraj Draxler v príspevku na Facebooku opísal, ako musela rakúska ministerka práce Christine Aschbacherová okamžite odstúpiť z funkcie kvôli plagiátorstvu a porovnal to so situáciou na Slovensku.

„U nás sú, samozrejme, iné pomery, popri premiérovi a predsedovi parlamentu máme plagiátora (a ťažkého) aj samotného ministra školstva a vedy,“ uviedol Draxler.

Bývalý minister školstva vyzdvihol, ako rýchlo po prevalení škandálu odstúpila rakúska ministerka. „Čo je ale najdôležitejšie: odhalenia voči rakúskej ministerke sa objavili len včera. Hneď ju na odstúpenie vyzvali politici oboch vládnych strán. A ona okamžite odstúpila. Lebo v Rakúsku by si tú hanbu nemohla dovoliť,“ píše Draxler

Kotleba: Lučanského záhadný pád z vozíčka je „úplne neuveriteľný“

Exminister školstva pripomína, že škandál Christine Aschbacherovej  má korene aj na Slovensku. „Zistilo sa totiž, že jej diplomovka na odbornej vysokej škole v Rakúsku (FH Wiener Neustadt) bola plagiátom. Tú robila v roku 2006. Minulý rok v lete však získala aj doktorát na Materiálovo-technologickej fakulte Slovenskej technickej univerzity. Ale nie z materiálovej vedy, jej dizertačka je o líderstve v inovatívnych firmách a hneď na prvý pohľad je to skôr taká znôška ľudovo povedané drístov,“ uviedol Draxler.

Bonul prišiel o bezpečnostnú previerku, prichádza aj o štátne zakázky

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info