fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Zelenskyj nariadil orgánom činným v trestnom konaní, aby preskúmali očkovanie VIP klientov

Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: TASR

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nariadil vyšetrovanie po tom, čo sa objavili správy, že do krajiny sa nelegálne dovážajú vakcíny proti Covid-19 a predávajú sa VIP klientom za vysoké ceny, informuje portál RT.

Ukrajinský prezident vo vyhlásení uviedol, že nariadil orgánom činným v trestnom konaní, aby preskúmali údajné nelegálne dodávateľské siete.

„Za pašovanie a falšovanie musí byť uložený primeraný trest,“ uviedol Zelenskyj.

Prezidentovo vyhlásenie prišlo deň po tom, čo ukrajinský portál Strana uviedol, že klinika v hlavnom meste vykonáva tajné očkovania pre VIP klientov. Po tejto fáme navštívil korešpondent portálu kliniku Mediland pod zámienkou potenciálneho očkovania. Bolo mu povedané, že samostatná spoločnosť si prenajíma priestor na takúto činnosť.

V utorok portál informoval, že na klinike bolo zaočkovaných niekoľko ukrajinských úradníkov a podnikateľov za cenu od 1 000 do 3 000 eur. Údajne boli zaočkovaní vakcínou od nemeckej spoločnosti BioNTech a americkým farmaceutickým gigantom Pfizer. Aj keď pôvod vakcín nie je známy, niektoré zdroje naznačujú, že vakcíny boli privezené z Izraela.

Facebook núti používateľov WhatsApp zdieľať osobné údaje alebo si zrušiť účet

Kyjev v súčasnosti nemá žiadne vakcíny proti Covid-19, ale uzavrel dohodu s Čínou o kúpe 1,9 miliónov dávok a dúfa, že ďalších osem miliónov dostane od agentúry Svetovej zdravotníckej organizácie COVAX, ktorá má za cieľ prerozdeliť vakcíny chudobnejším národom.

Český portál informuje, že česká ombudsmanka bude preverovať okolnosti Lučanského smrti

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info