fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Sulík vysmial Matoviča: Neovláda matematiku, vládu povaliť nemôžem

Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku Richard Sulík (SaS) / Fotokoláž (via TASR)

Minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík odkázal premiérovi Igorovi Matovičovi, že jeho strana nemôže rozbiť vládnu koalíciu, pretože na to nemá dostatok hlasov, informuje o tom na sociálnej sieti.

„Strana Sloboda a Solidarita nemôže rozbiť koalíciu. Ak by odišla, len klesne počet poslancov z 95 na 82 a vláda aj koalícia by fungovali naďalej,“ uviedol Sulík.

Vylučuje, že by posielal premiérovi Igorovi Matovičovi akékoľvek odkazy. Reaguje tak na vyhlásenie predsedu vlády v relácii Sobotné dialógy na RTVS. Matovič v nej povedal, že dostal sprostredkovaný odkaz, že ak bude tlačiť na demisiu Sulíka, ten do pár mesiacov „rozbije“ koalíciu.

Premiér v Sobotných dialógoch napadol Sulíka a vyhlásil, že nesie zodpovednosť za zlú pandemickú situáciu. Ministrovi vyčíta, že sa sedem týždňov len vyhováral a nezabezpečil včasné dodanie antigénnych testov. Matovič Sulíkovi vyhodil na oči aj to, že si nedávno užíval dovolenku v Dubaji, kým zdravotníci kolabovali a zomierali. Premiér ministra odvolať nechce,  pretože z neho nechce urobiť martýra.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info