fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Čína má údajne zbraň, ktorá zbavuje ľudí svojej vôle, varuje ruský expert

Čínska armáda
Čínska armáda / TASR

Čína má zbraň zbavujúcu ľudí vôle, varuje ruský expert, Podľa Alexandra Žilina je založená na vlnovej technológii a napáda ľudskú psychiku. Uviedol Utro.ru. V prípade vojenského konfliktu s Čínou môže vraj mať Rusko vážne problémy.

„Peking vyvíja a vyrába high-tech zbrane, čo mu dáva výhodu. Čínske námorné sily sú na tom dokonca lepšie ako naše,“ varuje ruský vojenský pozorovateľ Alexander Žilin. Čínske ozbrojené sily sú podľa neho čo sa týka efektívnosti prvé na celom svete. Ekonomika tejto krajiny sa navyše rýchlo rozvíja. To všetko predstavuje podľa experta vážnu hrozbu pre Rusko v prípade vojenského konfliktu.

Žilin je zároveň presvedčený, že Číňania už vytvorili zbraň, ktorá napáda ľudskú psychiku. Podľa neho je založená na vlnovej technológii a zbavuje ľudí vôle.

Temná predpoveď biológa Flegra: stotisíc mŕtvych, pravdepodobne s tichým súhlasom politikov

Ďalší ruský vojenský pozorovateľ Viktor Litovkin ale pripomenul, že Čína je v súčasnosti spojencom Ruska. Preto sú podľa neho nateraz obavy z čínskym zbraní zbytočné. „Hlavným rivalom Pekingu je momentálne Washington,“ uviedol Litovkin.

Predtým už aj tak napäté vzťahy medzi Čínou a USA ešte viac skomplikovala pandémia koronavírusu. Škandál prepukol potom, čo americká strana označila za skutočný pôvod COVID-19 laboratórium v čínskom meste Wu-chan. Čínski diplomati označili tieto slová za klamstvo a požadovali od USA ozajstný dôkaz.

Facebook núti používateľov WhatsApp zdieľať osobné údaje alebo si zrušiť účet

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info