HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Český portál informuje, že česká ombudsmanka bude preverovať okolnosti Lučanského smrti

Ochrankyňa práv Anna Šabatová / Wikipedia - Ben Skála, Benfoto

Členkou špeciálnej komisie slovenského ministerstva spravodlivosti, ktorá má prešetriť okolnosti smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, bude aj česká verejná ochrankyňa práv Anna Šabatová, informuje portál Lidovky.

Špeciálna komisia, ktorá má  17 členov, sa má podľa ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej zaoberať  má nielen úmrtím Lučanského, ale aj jeho predchádzajúcimi zraneniami vo väzbe. Angažovanie Šabatovej do komisie je podľa Kolíkovej zárukou nestranného posúdenia prípadu. Okrem Šabatovej sú členmi komisie koaliční aj opoziční poslanci, ďalej zástupcovia slovenskej prezidentskej kancelárie, úradu slovenskej ombudsmanky a médií.

Facebook núti používateľov WhatsApp zdieľať osobné údaje alebo si zrušiť účet

„Na základe tých informácií, ktoré mám, som presvedčená, že to bola samovražda. Ak sa človek rozhodne spáchať samovraždu, nie je nikto, kto mu v tom zabráni,“ prehlásila Kolíková. Dodala, že právne predpisy neumožňujú nepretržitý dohľad nad obvineným priamo v cele napríklad prostredníctvom kamerového systému. Podľa skorších informácií sa Lučanský pokúsil obesiť vo svojej cele na teplákovej mikine a zomrel po prevoze do nemocnice, informuje český portál.

Boeing zaplatí pokutu 2,5 miliardy dolárov, pretože tajil informácie o 737 MAX

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info