fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Podľa Mesíka pacientom s Covid-19 na Slovensku podávajú liek, ktorý je posledným pomazaním

Analytik a lekár Juraj Mesík má na ruskú vakcínu Sputnik zaujímavý názor. Fotokoláž (via TASR)

Štúdia Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) z minulého roka hovorí o tom, že antivírusový liek remdesivir nie je účinný v liečbe Covid-19. Podľa analytika Juraja Mesíka na Slovensku sa tento liek stále používa.

Štúdia WHO dokazuje, že remdesivir nie je v liečení Covid-19 účinná a neznižuje počet úmrtí. Aj napriek tomu je niektorým pacientom na Slovensku tento liek podávaný.

Podľa Mesíka remdesivir nie je najlacnejší, stojí približne 2100 eur.

„Len za túto ‚liečbu‘ – presnejšie pomenovanie je posledné pomazanie umierajúcich – Slovensko zaplatilo firme 5,7 milióna eur. Najmenej jeden z členov ‚konzília odborníkov‘ vymenovaného vládou Igora Matoviča a spoluautor oficiálnych metodických odporučení MZ SR pre postup liečby covidu je už roky na výplatnej páske firmy predávajúcej remdesivir,“ upozorňuje Mesík.

Analytik ešte koncom decembra spustil petíciu za účinnú prevenciu a liečbu ochorenia Covid- 19. Žiada v nej vládu, aby zabezpečila zásobovanie obyvateľstva vitamínom D, legalizovala použitie a zabezpečila dovoz lieku ivermectinu na umožnila účinnú ambulantnú aj nemocničnú terapiu podľa najúčinnejších známych postupov.

Analytik Mesík hovorí o katastrofe spôsobenej tým, že sa vláda sa vykašľala na ochranu občanov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info