HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Facebook núti používateľov WhatsApp zdieľať osobné údaje alebo si zrušiť účet

Ilustračné foto / Pixabay.com

Používatelia aplikácie WhatsApp budú musieť v budúcnosti zdieľať svoje osobné údaje s materskou spoločnosťou Facebook, čo je v rozpore so všetkým, čo priťahovalo používateľov k tejto platforme, informuje portál RT.

V najnovšej aktualizácii politiky ochrany osobných údajov sa uvádza, že WhatsApp bude zdieľať s Facebookom a ďalšími dcérskymi spoločnosťami súkromné ​​informácie. Pôjde o mená, obrázky, telefónne čísla, adresáre, aktualizácie stavu a dokonca aj podrobné údaje o type telefónu používateľa aplikácie.

Každý, kto podniká cez aplikáciu WhatsApp, bude musieť zdieľať informácie o dodacích adresách, nákupoch a množstve vynaložených peňazí. Aktualizované nové pravidlá majú platiť od 8. februára, avšak závažné zmeny boli v tichosti zverejnené iba na stránkach aplikácie.

Spoločnosť tvrdí, že ich osobné údaje sa môžu použiť na „pomoc pri poskytovaní, zlepšovaní, porozumení, prispôsobení, podpore a marketingu našich služieb“ používateľom v budúcnosti.

Trump kritizoval svojich prívržencov, za násilnosti na Kapitole vraj „zaplatia“

Pravidlá ochrany osobných údajov ďalej potvrdili, že spoločnosť monitoruje obsah používateľov, aby „bojovala proti spamu, hrozbám, zneužívaniu alebo porušovaniu predpisov“. Platforma tiež tvrdí, že používa súkromné ​​údaje na „vylepšenie“ zážitku z aplikácie WhatsApp, s cielenou reklamou a prepojeniami na ďalšie produkty od Facebooku, ako sú Instagram a Portal.

Používateľom, ktorí neprijmú nové pravidlá zdieľania údajov, budú účty deaktivované. Ak do 120 dní nepodniknú žiadne kroky, ich účty budú úplne odstránené. Tento krok odráža podobné ultimátum, aké dostali používatelia WhatsApp v roku 2016.

Keď Facebook v roku 2014 získal WhatsApp, technologický gigant sľúbil, že bude rešpektovať víziu generálneho riaditeľa Jana Kouma o bezpečnej šifrovacej platforme. Avšak nový WhatsApp, ktorý vlastní spoločnosť Facebook, by za žiadnych okolností nechránil mená, informácie o polohe, adresy a ani internetové vyhľadávania.

Prokurátor nevylučuje, že v súvislosti s vpádom do Kapitolu obvinia aj Trumpa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info