fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Fico: Odmietame stádovité očkovanie poslancov, aj verejnosti

Na snímke poslanci NR SR zľava Ľuboš Blaha, Robert Fico a Juraj Blanár ( FOTO TASR - Martin Baumann

Robert Fico sa na svojom facebooku jednoznačne vyslovil za dobrovoľnosť očkovania proti Covid-19. Rovnaký principiálny postoj zaujala aj strana SMER-SD. 

„SMER – SD rešpektuje každého občana SR a jeho rozhodnutie očkovanie podstúpiť, alebo sa ho nezúčastniť. SMER – SD dlhodobo namieta falošnú propagandu jednostranne orientovanú v prospech očkovania. SMER – SD, pokiaľ by bol vo vláde, by verejnosti poskytol všetky relevantné informácie o výhodách, nevýhodách a rizikách spojených s očkovaním a definitívne rozhodnutie by nechal na každého občana SR,“ píše predseda Fico.

Rovnaký postoj zaujali Smeráci aj v prípade organizované testovania poslancov parlamentu. „Organizované stádovité očkovanie poslancov NR SR (25.januára) je súčasťou manipulatívnej a neobjektívnej propagandy, ktorú SMER – SD rázne odmieta. Vedenie strany SMER – SD plne rešpektuje individuálne právo poslanca rozhodnúť sa, či sa dá, alebo nedá zaočkovať. Preto odporúča poslancom strany SMER – SD, ktorí sa chcú dať zaočkovať, aby tak urobili individuálne, mimo tejto akcie organizovanej NR SR.“

Chmelár: Plošné testovanie nie je ochranou zdravia, ale ochranou biznisu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info