fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Uncategorized

Matoviča Pellegriniho názory nezaujímajú. „Zaňho sa zdravotníctvo systematicky rozkrádalo“

Igor Matovič a Peter Pellegrini / Fotokoláž (via TASR)

Na trestné oznámenia, ktoré podala strana Hlas-SD na Igora Matoviča a členov vlády, zareagoval včera samotný premiér sebe vlastným štýlom. Vraj ho to nezaujíma. Pellegrini dostal od neho brutálnu nakladačku. Všimol si Portál cas.sk.

Mimoparlamentná strana Hlas-SD podá v najbližších dňoch trestné oznámenie na premiéra Igora Matoviča (OĽANO) a členov vlády. Píše portál čas.sk.

Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval predseda strany Peter Pellegrini. „Strana má podozrenie zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa i trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby. Premiér podľa Pellegriniho nerešpektuje a mení odporúčania iných orgánov, a preto mohol tiež porušiť paragraf Trestného zákona, ktorý hovorí o marení úlohy verejným činiteľom,“ píše denník.

Zneužívanie právomoci verejného činiteľa spája Pellegrini s tým, že z otvorených lyžiarskych stredísk benefitoval podľa neho predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Hovoril o podozrení z účelového upravovania opatrení v prospech ľudí, ktorým ostali otvorené prevádzky.

Členovia vlády mohli podľa Hlasu-SD spáchať aj trestný čin šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby. Ohrozením mohol byť podľa Pellegriniho vicepremiér pre legislatívu Štefan Holý (Sme rodina), ktorý po návrate z Veľkej Británie nedostatočne vysvetlil, či dodržal opatrenia a či sa testoval na ochorenie COVID-19. Následne potvrdili nákazu viacerí členovia vlády.

„Premiér v reakcii uviedol, že honázory Pellegriniho nezaujímajú. Zopakoval, že za vlád Smeru-SD, ktorého bol Pellegrini súčasťou, sa systematicky rozkrádalo zdravotníctvo. Dodal tiež, že ľudia okolo Pellegriniho kritizovali opatrenia. „Moralizovanie“ z ich strany preto považuje Matovič za absurdné,“ uverejnil reakciu premiéra čas.sk.

V koalícii to vrie. Kollár hrozí odchodom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info