HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Zdravotná sestra s „perfektným zdravím“ zomrela krátko po zaočkovaní vakcínou od spoločnosti Pfizer

FOTO TASR/AP

Zdravotnícke orgány v Portugalsku vyšetrujú náhlu smrť zdravotnej sestry z detskej chirurgie v Porte, ktorá bola údajne v „perfektnom zdravotnom stave“, po tom, čo dostala vakcínu proti Covid-19 od spoločnosti Pfizer, informuje portál RT.

 41-ročná Sonia Azevedová, matka dvoch detí, ktorá pracovala ako chirurgická asistentka v onkologickej nemocnici v Porte (Instituto Portugues de Oncologia), zomrela dva dni po očkovaní. Bola jednou z 538 zdravotníckych pracovníkov, ktorí minulú stredu dostali svoju prvú dávku vakcíny od spoločnosti Pfizer/BioNTech. Azevedová večerala so svojou rodinou na Silvestra a nasledujúce ráno ju našli mŕtvu v posteli.

„Chcem vedieť, čo spôsobilo smrť mojej dcéry,“ povedal jej otec Abilio pre portugalský denník Orreio da Manha. Abilio ju opísal ako „šťastnú a zdravú“ osobu, ktorá „nikdy nepila alkohol a ani nejedla nič zvláštne alebo neobvyklé.“

Azevedová bola hrdá na to, že bola medzi prvými, ktorí dostala vakcínu, pričom tiež zmenila svoj profilový obrázok na Facebooku, aby to dala vedieť verejnosti. „Zaočkovaná proti Covid-19,“ napísala k fotke.

Ľudia, ktorí nedôverujú indickej vakcíne proti Covid-19, sú „mentálne postihnutí“, tvrdí indický minister

Vakcína od spoločnosti Pfizer/BioNTech proti novému koronavírusu je zatiaľ jediná, ktorá získala povolenie na núdzové použitie od Svetovej zdravotníckej organizácie, čím uvoľnila cestu pre jej široké použitie agentúrami OSN a ďalšími nadnárodnými zdravotníckymi orgánmi.

Ukrajina potrebuje vakcíny proti Covid-19. Pomoc z Ruska odmieta

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info