fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nový variant koronavírusu potvrdili aj v Rakúsku, medzi nakazenými sú aj Slováci

Policajti kontrolujú cudzincovi doklady na uzavretom rakúsko-maïarskom hraničnom priechode pri Hegyeshalome 17. marca 2020. FOTO TASR/AP

V Rakúsku zaznamenali prvé prípady nákazy novým variantom koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý sa začal šíriť z Británie. Medzi Infikovanými sú aj dvaja Slováci, informuje TASR.

Minister zdravotníctva Rudolf Anschober v pondelok oznámil, že ide o štyri osoby nakazené v hlavnom meste Viedeň, ktoré absolvovali dobrovoľné testovanie na viedenskom letisku. Všetci štyria nakazení majú podľa neho len mierne príznaky a momentálne sú v karanténe.

Dvaja infikovaní sú zo Slovenska – dvaja chlapci vo veku deväť a desať rokov. Jednou z nakazených je podľa Anschobera 12-ročné dievča, ktoré do Rakúska prišlo 18. decembra. Ďalším infikovaným bol 30-ročný Rakúšan, ktorý sa do krajiny vrátil 6. decembra z Juhoafrickej republiky (JAR).

Nový variant koronavírusu, ktorý sa v súčasnosti šíri po celom svete, najprv zistili v Británii – je prenosnejší než pôvodný variant koronavírusu, ktorý prvýkrát identifikovali pred rokom v Číne. Ďalší nový variant nedávno hlásili aj v JAR.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info