fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ľudia, ktorí nedôverujú indickej vakcíne proti Covid-19, sú „mentálne postihnutí“, tvrdí indický minister

Ilustračný obrázok / Shutterstock

Ľudia, ktorí majú výhrady k novo schválenej indickej vakcíne proti Covid-19, sú pravdepodobne značne slabomyseľní, vyhlásil indický minister pre ropu a zemný plyn Dharmendra Pradhan, informuje portál RT.

Pradhan prehlásil, že vakcíny proti Covid-19 vyvinuté v Indii sú „špeciálnym úspechom“ farmaceutických firiem v krajine, pričom dodal, že tí, ktorí sa obávajú o účinnosť týchto liekov, nemajú „vieru vo vedcov a moc Indie“ a sú „mentálne postihnutí“.

Pradhan s tvrdením, že väčšina Indov uvítala iniciatívu očkovania, obvinil niektorých zákonodarcov z toho, že sú proti vakcínam neprimerane kritickí. „Niektorí ľudia s mentálnym postihnutím sa nikdy nezlepšia, najmä vedenie Kongresu, ktoré vo všetkom nachádza chybu,“ uviedol indický minister pre ropu a zemný plyn.

Pakistan presadil reformu stíhania sexuálnych násilníkov

V nedeľu India oficiálne dala mimoriadny súhlas vakcíne Covishield, lieku vyvinutému v Sérovom inštitúte v Pune, ako aj vakcíne Covaxin, ktorú vytvorila indická farmaceutická firma Bharat Biotech. Covishield je považovaný za najmenej 62-percentne účinný, čo je hodnota podstatne nižšia ako u konkurenčných vakcín. Covaxin zatiaľ nezverejnil údaje z tretej fázy testovania.

Niektorí členovia parlamentu tvrdili, že vakcína Covaxin sa zatiaľ nepreukázala ako účinná a že jej schválenie bolo predčasné. India v súčasnej dobe uvažuje o schválení niekoľkých ďalších vakcín vrátane ruského Sputniku V, ktorý sa ukázal byť účinný na 91,4 percent. Uvažuje sa tiež o vakcínach od spoločnosti Pfizer/BioNTech, o ktorých sa predpokladá, že sú účinné na 95 percent.

Smrť generála Lučanského si všímajú aj zahraničné médiá

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info