HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Záujem českých médií o Slovensko sa smrťou Lučanského vystupňoval na maximum

O okolnosti smrti Milana Lučanského sa zaujímajú nielen Slováci, ale aj v susednej ČR. Zdroj: FB Milana Lučanského

Slovensko bolo v hľadáčiku českých médií síce už dlhšiu dobu, najmä vďaka nevídanej smršti zatýkaní bývalých vysokopostavených funkcionárov polície, justície a prokuratúry. Samovražda exšéfa polície koncom minulého roka však záujem vystupňovala na maximum.

„Lovil mafiánov, skončil vo väzbe. Slovenský exšéf polície zomrel pri pokuse obesiť sa“, „Detaily z lekárskej správy odhalili šialená zranenia“, „Deň po pokuse o samovraždu v cele slovenský policajný exprezident zomrel“. To je len niekoľko titulkov, ktoré „zdobili“ stránky médií v Čechách.

Väzba za korupciu

Portál aktuálne.cz pripomína, že Lučanský rezignoval na post policajného prezidenta tento rok v lete po nástupe kabinetu premiéra Igora Matoviča. Zároveň pripomenul, že Lučanský bol podozrivý z prijatia úplatkov vo výške pol milióna eur, za čo išiel do vyšetrovacej väzby.

„K zomierajúcemu Lučanskému odmietli pustiť kňaza!“ šokuje poslanec Taraba

Druhý pokus?

Na verejnosť sa dostali informácie z lekárskej správy, ktoré naznačujú, že sa o samovraždu pokúsil už skôr. Na začiatku decembra lekári ošetrovali Lučanského s otrasným poranením hlavy, priniesol portál blesk.cz

Väzenskú stráž čaká vyšetrovanie

Ďalší český portál idnes.cz sa zaoberá tým, že v prípade samovraždy Lučanského sa začalo vyšetrovanie. „Jeho úlohou bude zistiť, či väzenská stráž skutočne neporušila predpisy, a tiež posúdiť okolnosti udalosti.“

Richard Raši: „Premiér Matovič to celé kryje. Alebo riadi?“

Čo na to mafián?

Portál ParlamentníListy.cz zašiel ešte ďalej a požiadal o stanovisko „najobávanejšieho zločinca na Slovensku, dnes už legendárneho Mikuláša Černáka, ktorého skalp mal zosnulý generál Lučanský ako svoj najväčší profesionálny úspech.“

„Ja osobne to považujem za zbabelý čin urobený zo strachu pred tým, čoho si bol sám vedomý, že ho čaká pred súdmi. Okrem toho je to bezohľadnosť voči najbližšej rodine, ktorej tým ublížil najviac,“ odpovedal českým médiám Černák priamo z väzby.

Hlina: Zaráža ma Mikulcova necitlivosť k Lučanského rodine

 Čo na to Česi?

Aktualne.cz priniesol aj reakcie na smrť Lučanského u našich susedov. Úctu pamiatke generála Lučanského vyjadril český policajný prezident Ján Švejdar. „Je mi to ľudsky nesmierne ľúto a súcitím s jeho rodinou,“ napísal na Twitteri. „Tešil som sa na každé stretnutie s ním a nikdy som ich nebral ako nutnú povinnosť, ale spojenie príjemného s užitočným. V profesionálnom živote to nie je samozrejmosťou a ja som si toho vážil,“ dodal.

Žilinka: Nebol dôvod, aby som sa stretol s Lučanským

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info