fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pellegrini: Okamžite dajte všetky informácie rodine generála Lučanského

Foto - FB Peter Pellegrini

Expremiér a poslanec Peter Pellegrini (Hlas-SD) vyzýva vládu, aby okamžite odovzdala rodine generála Lučanského všetky informácie o jeho zraneniach a žiada mimoriadnu schôdzu branno-bezpečnostného výboru.

V najnovšom videu na sociálnej sieti poslanec Pellegirini tvrdí, že je nehorázne, ak jeden z denníkov disponuje dokumentmi zo spisu Milana Lučanského a cituje z nich a na druhej strane rodina bývalého policajného prezidenta nemá ani len lekársku správu o jeho zranení a následnom ošetrení vo vojenskej nemocnici v Ružomberku.

„Je to naozaj nehoráznosť najhrubšieho zrna, a preto vyzývam a žiadam ministerku spravodlivosti, ministra vnútra a všetky kompetentné osoby, aby okamžite zabezpečili, že sa manželka a deti Milana Lučanského dozvedia všetky informácie, na ktoré majú plné právo. A majú plné právo vedieť všetko, čo sa s ich otcom a manželom posledné týždne dialo,“ vyhlásil.

Podľa Pellegriniho má právo na informovanie aj slovenská verejnosť, a preto vyzýva predsedu branno-bezpečnostného výboru parlamentu na zvolanie mimoriadneho rokovania, na ktorom by sa zúčastnili ministerka spravodlivosti Kolíková, minister vnútra Mikulec a dozorujúci prokurátori.

„Budeme sa všetci môcť pýtať, čo všetko sa dialo s Milanom Lučanským od prvého dňa jeho vzatia do väzby, aké boli na to dôvody, prečo bol väznený tam, kde bol väznený, čo sa stalo v skutočnosti pri jeho prvom zranení, ako prebehlo jeho ošetrenie a nakoniec, čo sa stalo v ten osudný deň, kedy sa údajne pokúsil o samovraždu a následne na druhý deň zomrel,“ žiada Pellegrini.

Šéf najsilnejšej opozičnej strany varuje, že ak nebude zvolaný výbor a vláda neposkytne rodine Milana Lučanského všetky informácie, „ešte viac potvrdíte pochybnosti slovenskej verejnosti, že sa niečo chystáte zamiesť pod koberec“.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info