HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Vedenie českej polície si, na rozdiel od Polície SR, uctilo pamiatku generála Lučanského 

Polícia ČR
Zdroj: Facebook stránka Polície ČR

Vedenie českej polície, si na rozdiel od Polície SR, uctilo pamiatku generála Lučanského tak, ako sa patrí. Slovensko ešte stále čaká na to, že si slovenská polícia a nadriadený orgán, ministerstvo vnútra, uctí pamiatku zosnulého vysokopostaveného zamestnanca s poctami, s akými je to bežné. Očakávali by sa minimálne čierne vlajky na budovách. Vedenie českej polície si na sociálnej sieti pamiatku gen. Lučanského uctilo tak, ako káže protokol. Český policajný prezident vyslovil úprimnú sústrasť rodine a pripojil niekoľko pekných slov o Lučanskom.

„Mikulec nesiaha Lučanskému ani po členky!“ zaťal do živého Ľuboš Blaha

„Policajný prezident genmjr. Jan Švejdar vyjadruje úprimnú sústrasť rodine gen. Milana Lučanského,“ píše sa na stránke Polície ČR. „S veľkým zármutkom som dnes prijal správu o úmrtí policajného exprezidenta Slovenska generála Milana Lučanského. Je mi to pokorne ľúto a súcitím s jeho rodinou. Tešila som sa na každé stretnutie s ním a nikdy som ich nebrala ako nutnú povinnosť, ale spojenie príjemné s užitočným,“ napísal Švejdar, keď správy o smrti Lučanského prenikli na verejnosť.

„V profesionálnom živote to nie je samozrejmosťou a ja som si to cenil. Česť jeho pamiatke!“ ukončil status český policajný prezident.

Kaliňák: Je cynické, že nad ministerstvom a policajným prezídiom nevlaje čierna vlajka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info