fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

USA: Lekárnik zámerne znehodnotil stovky dávok vakcíny proti koronavírusu

Experimentálna vakcína, ktorú vyvinula farmaceutická spoločnosť Moderna v spolupráci s americkým Národným zdravotníckym inštitútom (NIH) v americkom Binghamtone / TASR (AP)

Bývalého zamestnanca nemocničnej lekárne v Graftone v americkom štáte Wisconsin zadržali za znehodnotenie okolo 570 dávok vakcíny proti novému koronavírusu od firmy Moderna. Vyšetrovanie ukázalo, že podozrivý v noci z 24. na 25. decembra zámerne vybral 57 ampuliek s vakcínou z chladničky, následne ich tam vrátil a ďalšiu noc urobil to isté. Informovala TASR.

Ďalší zamestnanec lekárne našiel ampulky mimo chladničky ráno 26. decembra. Zadržaný lekárnik pôvodne tvrdil, že ich vybral preto, aby sa dostal k ďalším veciam v chladničke a zabudol ich vrátiť späť. Neskôr sa však priznal, že tak urobil zámerne. Motív jeho činu zatiaľ nie je známy.

Vakcína od firmy Moderna je po vybratí z chladničky účinná 12 hodín. Znehodnotenou vakcínou bolo zaočkovaných 57 ľudí. Podľa vedenia zdravotného strediska podanie takejto vakcíny by nemalo ohroziť zdravotný stav týchto osôb.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info