HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

MIMORIADNE: Generál Lučanský zomrel

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský bol zatiaľ posledný koho NAKA zatkla a súd poslal do väzby. V nej, dva dni pred Silvestrom, spáchal samovraždu. Koláž (via TASR)

Bývalý prezident policajného zboru generál Milan Lučanský dnes zomrel. Informáciu priniesla bývalá ministerka vnútra Denisa Saková.

Generál Milan Lučanský bol hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici v Prešove po tom, ako sa v utorok podvečer pokúsil o samovraždu v cele Ústavu na výkon trestu v Prešove. Podľa vyjadrení ministerky spravodlivostiu sa mal obesiť vo svojej cele.

„Je to politická vražda!“, tvrdí Taraba na informácie o Lučanskom

„Dnes o 15.55 h ošetrujúci lekár konštatoval smrť pána M. Lučanského hospitalizovaného vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana Prešov. Je nám to nesmierne ľúto, rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť,“ uviedol pre TASR hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla.

Po utorkovom pokuse o samovraždu bol Lučanský v kritickom stave prevezený do nemocnice. „Manželke bol umožnený kontakt v nemocnici od nočných hodín včerajšieho dňa, pričom podľa informácií dozorujúceho prokurátora pri jeho lôžku zotrvala aj počas dnešného dňa,“ poznamenala pre TASR hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Milan Ivan po udalosti odstúpil zo svojej funkcie. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) oznámila, že zriadi širokú komisiu na prešetrenie prípadu. Potvrdila, že zvažovala aj vyvodenie politickej zodpovednosti.

Profil bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info