fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Bittó Cigániková: Rok 2020 bol skúpy na pozitívne zmeny v zdravotníctve

Poslankyňa Jana Cigániková (SaS). FOTO TASR -Jaroslav Novák

Rok 2020 bol skúpy na pozitívne zmeny v zdravotníctve. Pre TASR to v bilancii uviedla predsedníčka Výboru Národnej rady (NR) SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS).

„Potešilo ma však to, že neprešlo sprísnenie interrupcií, ale napríklad aj na vláde schválené vyradenie kanabidiolu (CBD) zo zoznamu omamných a psychotropných látok. Aj vďaka týmto malým krokom sa posúvame aspoň trocha vpred, k modernej a efektívnej liečbe našich pacientov,“ povedala.

Za jeden z najväčších problémov, ktorému slovenské zdravotníctvo čelilo už niekoľko rokov za sebou, vrátane tohto roka, koaličná poslankyňa považuje nedostatok finančných zdrojov, plytvanie a neefektivitu, ale aj nedostatok zdravotníckych pracovníkov.

Matovič skončil karanténu. Ak mu dáte lajk, presvedčí na očkovanie ženu a mamu

Za najväčšie sklamanie tohto roka považuje Bittó Cigániková prijatý rozpočet pre rezort zdravotníctva. Podľa jej slov opätovne aj v budúcom roku bude spoločnosť pociťovať nedostatok finančných prostriedkov.

„Rovnako však bolo pre mňa sklamaním aj dvojité dofinancovanie štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Myslím si, že keby hospodárila lepšie, efektívnejšie a dodržiavala by svoje plány, nebolo by to vôbec potrebné,“ dodala šéfka parlamentného zdravotníckeho výboru s dôvetkom, že zároveň týmto dofinancovaním boli ukrátení poistenci súkromných zdravotných poisťovní, z ktorých peňazí tiež tieto prostriedky odišli.

Tragická nehoda na D1: Žena mala kričať o pomoc, horela v aute zaživa!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info