Pápežov účet na Instagrame "lajkol" fotografiu ďalšej modelky
27 | 12 | 2020 I Marek Molnár

Uprostred ďalšieho škandálu brazílska modelka uviedla, že „lajk“ od účtu pápeža Františka na Instagrame minulý mesiac nielen podporil jej sledovateľov a zisky, ale taktiež ju inšpiroval k zverejneniu pokornejších fotografií, informuje portál RT.


Potom, čo oficiálny účet hlavy katolíckej cirkvi na Instagrame ocenil koncom novembra fotografiu „sexy roztlieskavačky“ Natálie Garibottovej, došlo k obrovskému škandálu. Táto správa sa dostala na medzinárodné titulky a spustila následné vyšetrovanie incidentu vo Vatikáne.

Napriek tomu zjavne nebola jediná, ktorej sa dostalo takéhoto božského ocenenia, pretože modelka Margot Foxx v novembri zverejnila snímku obrazovky, ktorá ukazuje "lajk" od pápežovej stránky. Jej príbeh sa taktiež rozšíril po internete, pričom tvrdila, že keď sa „pápežovi Františkovi páčil jej obrázok, teraz pôjde do neba.“Potom, čo sa nový škandál dostal medzi verejnosť, pôvodná obľúbenkyňa pápežovho účtu, Garibottová, opísala, ako sa jej život zmenil za posledný mesiac. Brazílčanka pre stránku Six New York Post priznala, že náhly „božský zásah“ ju „šokoval“.Ošiaľ sa tiež ukázal ako celkom dobrý pre podnikanie. „Zarábam peniaze z Instagramu,“ vysvetlila a dodala, že pozornosť z pápežovho účtu jej priniesla „väčší vplyv“ na reklamy, ako aj 600 000 ďalších sledovateľov.

Dvadsaťsedemročná žena, ktorá sa nebojí predviesť svoje bohaté krivky, sa zvyčajne fotografuje v bikinách, ale príliv náboženskejších divákov milujúcich pápeža jej dodal „sebadôveru v to, že môže viac písať v odevoch a podnikať v oblasti módy.“Je však veľmi nepravdepodobné, že by sa jej fotografia alebo príspevok Margot Foxx „páčil“ samotnému Františkovi. Po prvej chybe Vatikán uviedol, že „môže vylúčiť, že niečo takéto pochádza od pápeža Františka.“

Zástupcovia pápeža vysvetlili, že jeho účet spravuje tím odborníkov na sociálne médiá, z ktorých jeden pravdepodobne urobil „chybu“.

Šéf WHO: Pandémia COVID-19 nebude poslednou
Súčasná koronavírusová kríza nebude poslednou pandémiou vo svete a pokusy zlepšovať zdravie ľudí sú "odsúdené na neúspech" bez riešenia otázok klimatickej zmeny i dobrých životných podmienok zvierat. Uviedol to generálny riaditeľ Svetovej... Čítať ďalej
27 | 12 | 2020 | tasr