fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Kráľovná Alžbeta dojala Britov vianočným posolstvom: Stále jej to myslí!

Britská kráľovná Alžbeta II. Foto: SITA (AP)

Uplynulý rok poznačený pandémiou koronavírusu ľudí síce rozdeľoval, zároveň ich ale v mnohom aj zblížil. V tradičnom vianočnom príhovore to povedala britská kráľovná Alžbeta II, informuje portál Stars24.

V reči, ktorá trvala necelých päť minút, poďakovala zdravotníkom aj ďalším dobrovoľníkom, ktorí pomáhali v Británii a ďalších častiach sveta v boji s koronavírusom.

„Toto obdobie roka bude u mnohých poškvrnené smútkom. Niektorí smútia kvôli strate tých, ktorí im boli drahí, iným chýbajú priatelia a členovia rodiny, ktorí s nimi nemôžu kvôli bezpečnosti byť, a pritom všetko, čo si k Vianociam naozaj želajú, je len objatie alebo stisk ruky,“ uviedla kráľovná. „Ak ste jedným z týchto ľudí, nie ste sami. A verte, že na vás myslím a modlím sa za vás,“ dodala.

V tradičnej vopred natočenej vianočnej reči Alžbeta II. hovorila o nádeji i vďake, ktorú ona aj celá jej rodina pociťujú voči zdravotníkom a dobrovoľníkom, ktorí sa postavili do prvej línie v boji s covidom-19.

Vianočné posolstvo je tento rok už tretím televíznym prejavom britskej kráľovnej. V prvom z nich, ktorý predniesla v apríli, okrem iného poďakovala ľuďom, ktorí za pandémie zostávajú doma. Ďalšiu reč predniesla v máji.

Kráľovná Alžbeta II. na tróne končí? Expert povedal kedy!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info