HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Čaputová: Vakcína je najlepšou cestou, ako z ťažkej situácie von (AKTUALIZOVANÉ)

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Vakcína je najlepšou cestou, ako sa z ťažkej situácie, spôsobenej pandémiou COVID-19, dostať von. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla pred začiatkom nedeľňajšieho očkovania na pracovisku Univerzitnej nemocnice Bratislava v Ružinove. Informovala TASR.

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sa v nedeľu predpoludním začalo aj v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB). Ako prvej podali vakcínu prezidentke Zuzane Čaputovej, nasledovali viacerí členovia vlády i Národnej rady SR a tiež bývalý prezident SR Rudolf Schuster. V nedeľu majú očkovať zdravotníkov v prvej línii, a tiež niektorých členov kritickej infraštruktúry.

Prezidentka označila príchod vakcíny a začiatok očkovania za najlepšiu správu, ktorá prišla v súčasnom zložitom období. Priznala, že chápe obavy verejnosti z masovej vakcinácie. Povedala, že takisto sa týmito obavami zaoberala. „Na otázky, ktoré vznikajú, som sa snažila počúvať hlasy odborníkov, ich argumenty, vysvetlenia,“ uviedla a vyzvala, aby ľudia takisto verili odborníkom. Svoju prítomnosť, rovnako tak prítomnosť zástupcov vlády a Národnej rady SR na začiatku oficiálneho očkovania, označila za výrazný komunikát smerom k verejnosti, že očkovanie je spôsobom, ako stabilizovať situáciu a vrátiť život do normálu.

Prostredníctvom  RT-PCR testov odhalili v sobotu (26. 12.) na Slovensku ďalších 874 pozitívnych na ochorenie COVID-19. Celkovo vykonali 3550 RT-PCR testov. Počet obetí sa zvýšil o 41. Z ochorenia, ktoré spôsobuje nový koronavírus, sa vyliečilo ďalších 2138 pacientov.

Očkovanie na Slovensku pokračuje. Kedy sa dostanete na rad?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info