fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pápež František odsudzuje „šialenstvo“ vianočného konzumu

Pápež máva veriacim počas nedeľňajšej modlitby Anjel pána na Námestí Sv. Petra vo Vatikáne 5. júla 2020. / TASR (AP)

Pápež František v nedeľu vyzval kresťanov, aby sa vďaka duchovnosti a veľkorysému darovaniu nedostali do pasce vianočného komercializmu, informuje portál Breitbart.

Aby sa Ježiš mohol v nás narodiť, „pripravme si srdcia, poďme sa modliť, nenechajme sa zmiasť konzumom“, povedal v nedeľu pápež davu zhromaždenému na námestí Sv. Petra.

„Aha, musím kúpiť darčeky, musím urobiť to a ono,“ povedal František a dodal: „Je to šialenstvo chcieť stále viac a viac. Dôležitý je Ježiš. Konzumnosť sa nenachádza v betlehemských jasliach: existuje realita, chudoba, láska. Pripravme svoje srdce na to, aby bolo ako Máriino: oslobodené od zlého, ústretové, pripravené prijať Boha.“

Podpora katolíckej cirkvi v Poľsku klesla na tridsaťročné minimum

Pápež tiež vyzval svojich poslucháčov, aby prekonali svoje vlastné ťažkosti v tomto období a oslovili tých, ktorí nemali toľko šťastia ako oni sami.

„Namiesto sťažovania sa v týchto zložitých časoch na to, v čom nám bráni pandémia, urobme niečo pre niekoho, kto má menej,“ povedal, „nie pre dar pre seba a našich priateľov, ale pre človeka v núdzi, na ktorého nikto nemyslí!“

Pápežove poznámky zazneli v čase, keď si kresťania pripomínali štvrtú adventnú nedeľu, obdobie príprav vedúce k oslave Kristovho narodenia na Vianoce.

Pápež a Netflix budú spolupracovať na výrobe seriálu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info