fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pápež a Netflix budú spolupracovať na výrobe seriálu

pápež František
Pápež František / Pixabay
To, že pápež František je v mnohých ohľadoch revolučnou hlavou katolíckej cirkvi, sa nielen veriaci mohli presvedčiť od začiatku jeho pontifikátu už veľakrát. A dokazuje to aj najnovším skutkom, konštatuje portál aktuality.sk.
Najvyšší predstaviteľ katolíkov sa totiž spojil so známym streamovacim gigantom Netflix a výsledkom má byť dokumentárny seriál. Ako informuje na svojom webe National Catholic Reporter, seriál vznikne na základe knihy Sharing the Wisdom of Time, ktorej spoluautorom je práve František a rozoberá v nich príbehy 31 seniorov.

Na seriáli budú pritom spolupracovať tvorcovia mladší ako 30 rokov. Na osudy staršej generácie sa pozrú vlastnou, mladšou, optikou. Jeho súčasťou budú aj úplne nové rozhovory s pápežom na tieto témy.

Aké Vianoce čakajú Haščáka, Gašpara, či Jankovskú za mrežami? Čo budú jesť na Štedrý večer?

Podľa portálu America Magazine org bude príprava prebiehať pod dozorom Fernanda Meirellesa, ktorý režíroval známy film Two Popes, za ktorým stojí rovnako Netflix.

Starostlivosť o starých ľudí je pritom pomerne častým námetom františkových kázní. V nich vyzýva mladých, aby sa zaujímali o osudy svojich starých rodičov.

Dajú sa najskôr zaočkovať politici a ich deti? Boja sa, preto sú zrazu pozitívni, hovorí Harabin (VIDEO)

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info