fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Čaputová vyzýva Trenčanov, aby sa dali otestovať

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Foto: Facebook (Zuzana Čaputová)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová odporúča obyvateľom Trenčína a okolia, aby sa išli dať otestovať na ochorenie COVID-19 v rámci plošného testovania regiónu. Uviedla to na sociálnej sieti.

Informovala, že telefonovala aj s primátorom Trenčína Richardom Rybníčkom a ten ju uistil, že odberné miesta sú pripravené zvládnuť aj vyšší záujem o testovanie. Výsledky sobotného (19. 12.) testovania v okrese Trenčín podľa prezidentky dokazujú, že situácia v tejto oblasti nie je dobrá.

„Cením si, že trenčianska samospráva vzala iniciatívu do vlastných rúk a dala možnosť všetkým Trenčanom a Trenčiankam otestovať sa. Počty pozitívnych potvrdzujú, že situácia v okrese Trenčín nie je dobrá, potešiteľný je však záujem o testovanie,“ uviedla prezidentka.

Doplnila, že testovanie pokračuje aj v nedeľu a účasť odporúča každému z Trenčína a okolia. „Je to maximum, čo dnes môžeme urobiť pre ochranu svojich najbližších pri štedrovečernom stole a zároveň je to aj prejav solidarity so zdravotníkmi v trenčianskej nemocnici, ktorí sa aj počas sviatkov budú starať o zvyšujúci sa počet chorých na nový koronavírus,“ skonštatovala hlava štátu.

Dajú sa najskôr zaočkovať politici a ich deti? Boja sa, preto sú zrazu pozitívni, hovorí Harabin (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info