fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Podivná prax na ministerstve pôdohospodárstva: Dosadený riaditeľ v konflikte záujmov

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský síce niečo EÚ sľúbil, lenže urobil pravý opak. Zdroj: TASR

Jaroslav Jánoš bol vymenovaný do funkcie generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry, jeho firma je poberateľom poľnohospodárskych priamych platieb. A nielen to.

Pellegriniho Hlas-SD žiada okamžité odvolanie Jánoša z funkcie. Informovala o tom hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. Upozornila, že svojho poradcu Jánoša minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽaNO) vymenoval za generálneho riaditeľa PPA bez výberového konania. Píše web 1.pluska.sk.

Jánoš nielenže nespĺňa žiadne kritériá, ktoré agrorezort vyžaduje od šéfa PPA v rámci výberového konania, ale je aj vo vážnom konflikte záujmov, keďže jeho firma je poberateľom poľnohospodárskych priamych platieb, dodala hovorkyňa strany HLAS.

„Mičovský bol pozitívny, vláda má byť v karanténe. A na doživotie,“ tvrdí Harabin

Jaroslav Jánoš bol vymenovaný do funkcie generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry  iba na určitý čas – do ukončenia výberového konania, ktoré sa uskutoční v druhej polovici januára 2021. Upozornila Anežka Šrojta Hrdá, hovorkyňa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v reakcii na vyjadrenia mimoparlamentnej strany Hlas-SD.

Šrojta Hrdá avizovala, že nového generálneho riaditeľa bude vyberať odborná komisia, ktorej členovia budú dopredu zverejnení. Výber kandidátov bude môcť verejnosť sledovať prostredníctvom online prenosu.
Pripomenula, že MPRV SR informovalo verejnosť o novom dočasnom generálnom riaditeľovi PPA Jánošovi, ktorý je zamestnancom PPA, na konci novembra.

Mičovský má na ministerstve človeka, ktorý je spájaný s kauzou Dobytkár

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info