HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Bude Stredozemné more pre turistov príliš horúce?

pláž
Ilustračný obrázok / pixabay

Teploty v neskorom lete môžu byť pre niektorých návštevníkov stredomorských krajín neúnosné. To predstavuje nebezpečenstvo pre životne dôležitý dovolenkový priemysel, konštatuje Guardian.

Vďaka zvýšenému teplu v stredomorských krajinách je tradičné letné prázdninové obdobie na konci júla a augusta pre mnohých severoeurópanov neudržateľné. Tropické noci, pri ktorých teplota neklesne pod 20°C, pribúdajú a sú uznávaným nebezpečenstvom pre zdravie.

Meniace sa podnebie má však aj pozitívum – pláže a vnútrozemské letoviská, ktoré boli na jar a na jeseň príliš chladné, majú dnes príjemnú teplotu.

Vedci v Španielsku, ktorí sú znepokojení zväčšujúcimi sa škodami na ich životne dôležitom turistickom priemysle navrhujú, aby sa vrcholová sezóna prázdnin presunula z augusta na jún a september, aby sa prispôsobila novej realite podnebia. Neskôr v tomto storočí bude pravdepodobne potrebné opäť zmeniť obdobie roka.

Konjunkcia Jupitera a Saturnu, akú uvidíme pred Vianocami, mohla byť betlehemskou hviezdou

Pre mnoho starších ľudí sú tieto zmeny už skutočnosťou. Britským, škandinávskym a nemeckým dôchodcom sa jarné a jesenné teploty mimo sezóny v Grécku, Španielsku a Taliansku zdajú oveľa príjemnejšie.

Pre rodiny viazané na školské podmienky, a to je veľká časť súčasného špičkového prázdninového davu iná vec. Školské prázdniny boli zosúladené s tým, kedy malo byť najlepšie počasie, kdekoľvek ste v Európe žili, ale to už neplatí. Pokiaľ školy nezmenia svoje tradičné prázdniny, horúčavy môžu znamenať, že stredomorské krajiny nebudú mať letných návštevníkov.

Astronaut NASA tvrdil, že stretol mimozemský život

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info