HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Nemali by sme ľudí miasť“, hovorí Sulík o možnostiach lockdownu

Richard Sulík / Fotokoláž (via TASR)

Okrem avizovaného lockdownu od 21. decembra je v hre aj skorší začiatok výrazného sprísnenia obmedzení. Pred stredajším rokovaním kabinetu to pripustil podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS). „Bude o tom diskusia, ja som za to, aby sme nemiatli verejnosť,“ povedal.

V tejto súvislosti pripomenul, že s návrhom výrazného obmedzenia mobility od 21. decembra prišiel ústredný krízový štáb a stotožnila sa s tým aj väčšina ministrov na pondelkovom (14. 12.) rokovaní vlády. „Ak by sme prijali skorší termín, zasa všetkých ľudí vyženieme do obchodov… Je to na diskusiu,“ upozornil vicepremiér.

Potvrdil, že sa bude rokovať aj o balíku výnimiek zo zákazu vychádzania, hovoriť o nich však nechcel. „Teraz to naozaj nemá zmysel, keď to budeme schvaľovať,“ ozrejmil. Naznačil, že ide približne o 15 výnimiek.

Vyjadril sa aj k tomu, či by nemal byť v karanténe, keďže v nedeľu (13. 12.) diskutoval s lídrom Hlasu Petrom Pellegrinim, ktorý oznámil, že má nový koronavírus. „Boli sme od seba neustále v odstupe, mal som rúško, v podstate každý deň chodím na testy a všetky boli negatívne. A teraz je na programe dôležité rokovanie vlády,“ argumentoval Sulík, prečo neostal v domácej izolácii.

Pozitívny HLAS: Pellegrini sa venuje vareniu, Tomáš vyzýva ľudí, aby si dávali pozor

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info