HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Moskva plánuje obyvateľov odmeňovať tričkami a čiapkami, výmenou za udavačstvo

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Obyvatelia Moskvy budú môcť čoskoro udávať všemožné priestupky prostredníctvom novej mobilnej aplikácie, pričom za svoje informácie budú odmenení, informuje portál RT.

Radnica v hlavnom meste v stredu oznámila, že vyčlenila viac ako 75 miliónov rubľov (1 milión dolárov) na nový softvér s názvom „Moscow Assistant“. Aplikácia umožní používateľom nahrať obrázky občianskych priestupkov, ako je napríklad zlé parkovanie, čím sa priamo odošlú na úrady na rýchle vyriešenie.

Nová aplikácia bude hrať úlohu aj v boji proti pandémii Covid-19 a ponúka možnosť nahlásiť davy ľudí a verejné zhromaždenia, z ktorých mnohé sú v súčasnosti podľa mimoriadnych opatrení zakázané.

Aplikácia tiež bude upozorňovať ľudí, ktorí mali pozitívny test na Covid-19, pred opustením svojej domácnosti.

Rusko sa vysmieva „nepodloženým“ sankciám USA proti čečenským športovcom a charite

Najaktívnejší používatelia novej aplikácie budú úradmi značne odmenení. Občianski „detektívi“ svojou aktivitou získajú body, ktoré môžu vymeniť za celý rad cien vrátane tričiek a čiapok.

Nie každého však teší predstava, že sa Moskva stane mestom špiónov. Alexander Saveliev z Ruskej advokátskej komory, ktorá zastupuje právnikov mesta, povedal miestnym médiám, že „tento druh informovania“ by mohol otvoriť cestu k rozšírenejšiemu dohľadu nad obyvateľstvom.

Na pobreží Kaspického mora sa objavilo niekoľko stoviek mŕtvych tuleňov a nikto nevie prečo (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info