HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO VÝBER SPRÁV

Polícia pozýva k štedrovečernému stolu najhľadanejších Slovákov

Ilustračné foto. Zdroj: facebook.com

Polícia myslí v čase Vianoc aj na najhľadanejších Slovákov. Pozýva ich k štedrovečernému stolu do Justičného paláca. Na zozname hostí sú šiesti muži a jedna žena.

Časť z hľadaných osôb je už odsúdená na vysoké tresty odňatia slobody. Menšina na právoplatné rozsudky ešte len čaká, no trestnému konaniu sa zámerne vyhýba. Niektorí z nich sú nebezpeční aj pre okolie v mieste svojho úkrytu.

Profily najhľadanejších osôb budú postupne zverejňované na Facebooku – Polícia Slovenskej republiky. Tento rok je hlavným motívom kampane virtuálna pozvánka k štedrovečernému stolu. Fiktívna večera bude organizovaná na adrese Chorvátska 5, Bratislava, čo je sídlo Justičného paláca.

„Vtipné spracovanie serióznej témy bolo vybrané z dôvodu potreby oslovenia čo najväčšieho publika – užívatelia sociálnych sietí organicky zdieľajú, komentujú a reagujú na statusy, ktorých súčasťou je humorná zložka,“ píše v statuse polícia. Ak budú statusy o hľadaných osobách masovo zdieľané, dostanú sa k širokému publiku, čím bude väčšia nádej, že sa medzi čitateľmi nájde občan, ktorý disponuje informáciami o hľadanej osobe a poskytne ich polícii.

„Nie je výnimočné, že hľadané osoby žijú pod zmenenou identitou a výzorom, vďaka čomu ich susedia či kolegovia netušia, že sa v ich okolí pohybuje,“ uvádza polícia. Zásluhou minuloročnej vianočnej kampane sa podarilo nájsť hľadaného mafiána na úteku. Na základe zverejneného statusu získala informácie o Henrichovi Sz., členovi gangu takáčovcov, ktorého následne zatkli.

Polícia tiež dáva do pozornosti web https://eumostwanted.eu/sk, na ktorom sa nachádzajú najhľadanejšie osoby členských štátov Europolu. Slovensko v ňom „zastupuje“ aj Róbert Okoličány. Nie je vylúčené, že hľadané osoby z iných štátov sa môžu ukrývať na našom území, preto je spolupráca so všímavou verejnosťou vítaná. „Dopredu sa chceme poďakovať za spoluprácu a zdieľanie hľadaných osôb či už na ich sociálnych sieťach alebo ďalších komunikačných kanáloch,“ píše polícia.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info