HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Sakovú neprekvapilo rozhodnutie o väzbe pre policajného exprezidenta Milana Lučanského

Denisa Saková / Fotokoláž (via TASR)

Exministerku vnútra Denisu Sakovú neprekvapilo rozhodnutie o väzobnom stíhaní bývalého policajného prezidenta Milana L. Vláda si podľa nej prostredníctvom polície a prokuratúry dokazuje, že má moc a maskuje svoju neschopnosť pri riadení krajiny, píše vo svojom statuse na Facebooku.

Súčasná poslankyňa Národnej rady SR pôsobiaca v mimoparlamentnom Hlase-SD na sociálnej sieti vyzvala tiež na rešpektovanie prezumpcie neviny

„Verím, že vyšetrovatelia si robia svoju prácu v zmysle zákona a podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. A že hlavné slovo budú mať v ďalšom procese najmä jasné dôkazy, nielen výpovede kajúcnikov pochybnej informačnej hodnoty,“ skonštatovala. Dodala, že dané výpovede evidentne ani neprechádzajú riadnym operatívnym preverením všetkých vypovedaných faktov kajúcnikov.

V zdôvodnení Špecializovaného trestného súdu Sakovej prišla absurdná najmä časť, v ktorej sudkyňa hovorí o tom, že bývalý policajný prezident by mohol ujsť do Ameriky. Myslí si, že keby tak chcel urobiť, spravil by tak dávno a nevrátil by sa po predvolaní polície zo zahraničia.

Matovič si chce diktovať núdzový stav ako sa mu to hodí. Vláda mu to už odklepla

Exministerka tiež vyzdvihla dlhoročné výsledky pôsobenia Milana L. v polícii. Za jeho vedenia polície sa podľa nej „začali veci a procesy hýbať“. Pripomenula, že pri výberovom konaní zaňho vo výbore hlasovali aj dnešní koaliční poslanci.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku v nedeľu (6. 12.) rozhodol, že policajný exprezident Milan L. a ďalšie štyri osoby zadržané v rámci policajnej akcie Judáš budú stíhaní väzobne. Rozhodnutie nie je právoplatné, všetci obvinení podali sťažnosť, rozhodovať tak bude Najvyšší súd SR.

Správanie vládnej koalície pripomína Planétu opíc, odkazuje Belousovová

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info