HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Odvrátená tvár J.Lennona: Smrť matky, agresia k ženám, drogy a potraty Yoko Ono

John Lennon / Facebook (Sky Arte)

Legendárny hudobník John Lennon naposledy vydýchol hodinu pred polnocou 8. decembra presne pred 40 rokmi. Zomrel nečakane rukou Marka Chapmana, ktorý modlu mnohých generácií nemilosrdne skolil piatimi ranami z revolveru, pripomína portál Blesk.

Johna Lennona celý svet pozná predovšetkým ako člena legendárnej kapely Beatles, s ktorou po boku svojich priateľov dobýval svet a užíval si úspech v šesťdesiatych rokoch minulého storočia  neslýchaný –  beatlemániu, ktorá nadobudla po celom svete až absurdné rozmery. V realite to však nebol len onen vtipný chlapík chŕliaci skladby, ktoré ovplyvnili generácie jeho obdivovateľov a zásadným spôsobom prepísali dejiny popkultúry. Jeho rukou vraha predčasne ukončený život mu nachystal mnoho ťažkých chvíľ a napriek obrovskej sláve rozhodne nebol len prechádzkou rúžovým sadom.

Šokujúca vražda Johna Lennona: Vrah si po brutálnom čine začal na chodníku čítať knihu!

V detstve býval u svojej tety, ktorá ho vychovávala, pretože otca nemal a jeho matka bola podľa sociálky nespôsobilá výchovávať ho. Aj tak s ňou však udržiaval vzťah naďalej, a keď v roku 1957 tragicky zomrela, zrútil sa mu svet. Zmenil sa a začal sa správať agresívne k ženám, a to aj k svojej priateľke a neskoršej manželke Cynthii, ktorá často zakúsila, aké je dostať ranu od Johna Lennona.

Cynthia mu porodila mu syna Juliana, s ktorým sa však vídal zriedka. Predsa len na vrchole slávy patril Lennon oveľa viac svetu ako rodine. V druhej polovici 60-tych rokov začal experimentovať aj s drogami (LSD) a stretol svoju osudovú ženu – dvakrát rozvedenú a staršiu Yoko Ono, ktorá podľa mnohých stála za rozpadom Beatles.

Fanúšikovia The Beatles si pripomenuli 50. výročie snímky na albume Abbey Road

Po rozpade Beatles sa v NewYorku žijúci Lennon politicky angažoval, čo mu spôsobilo zásadné problémy zo strany americkej administratívy. Popri tom postupne prepadával závislosti na drogách a alkohole. Napokon sa vrátil k Yoko a po niekoľkých potratoch sa páru podarilo splodiť syna Seana. Od tej doby sa z Johna stal muž na materskej dovolenke.

8.decembra 1980 si na Lennona počkal pred jeho  domom neďaleko newyorského Central parku psychopat Mark Chapman a hudobnú ikonu zastrelil piatimi výstrelmi z pištole. Následne sa išiel priznať na políciu, kde vypovedal, že motívom vraždy bola túžba stať sa slávnym. Vrahovi je dnes 65 rokov a odpykáva si doživotný trest.

Je to s Yoko Ono naozaj také zlé? Rok sa neukázala a teraz…

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info