HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Izrael je „veľmi spokojný“ s americkým predajom lietadiel F-35 do Spojených arabských emirátov

F-35/ zdroj:TASR

Izraelský veľvyslanec v USA uviedol, že Izrael je „veľmi spokojný“ s tým, že Washington predal do Spojených arabských emirátov až 50 bojových lietadiel F-35 v rámci zbrojného obchodu v hodnote 23 miliárd dolárov, informuje portál RT.

„To, kvôli čomu v noci nespím, nie je predaj lietadiel F-35 do Emirátov. Nespím kvôli predstave, že by sa niekto vrátil k jadrovej dohode s Iránom,” prehlásil Ron Dermer pre televíziu MSNBC. Dermer sa objavil po boku Yousefa Al Otaibu, vyslanca Spojených arabských emirátov v USA.

Na otázku ohľadom zbrojného obchodu so SAE, ktorý zahŕňa aj muníciu a drony Reaper, Dermer potvrdil, že má podporu izraelského predsedu vlády Benjamina Netanjahua, ministra obrany Bennyho Gantza a ďalších vysoko postavených úradníkov.

Teherán nebude opätovne rokovať o jadrovej dohode, uviedol hovorca ministerstva zahraničia

Izraelská vláda bola predtým pri komentovaní dohody o zbrojení ostražitejšia vo svojom tóne, pričom v októbri uviedla, že „nebude proti“ predaju „špecifických zbraňových systémov“.

Kongres USA má tento týždeň hlasovať o štyroch samostatných právnych predpisoch, ktoré majú blokovať predaj zbraní, hoci šéfka Agentúry pre spoluprácu v obrannej bezpečnosti Heidi Grantová uviedla, že dohoda je „možná“ pred ďalšou prezidentskou inauguráciou 20. januára.

Irán má v pláne poslať do Venezuely najväčšiu flotilu ropných tankerov, aj napriek americkým sankciám

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info