HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V Rusku začal horieť obchod s pyrotechnikou. Masívny požiar ničil všetko naokolo (VIDEO)

Požiar v ruskom meste Rostov na Done / Screenshot Instagram @mchs_rostov

Obyvatelia ruského mesta Rostov na Done zažili v nedeľu ráno nečakaný ohňostroj, keď požiar zachvátil obchod so zábavnou pyrotechnikou a rakety leteli všetkými smermi, informuje portál RT.

Incident sa uskutočnil cez noc na veľkom trhu v meste, ktoré leží blízko Azovského mora a ukrajinských hraníc. Podľa predbežných správ oheň založil chybný elektrický ohrievač. Oheň sa rýchlo rozšíril do skladu s ohňostrojom, ktorý bol zjavne plný kvôli prípravám na oslavy Nového roka.

Počas niekoľkých minút z obchodu vylietavali ohnivé gule, iskry a padajúce hviezdy, pričom niektorým okoloidúcim sa tento veľkolepý zážitok podarilo natočiť.

Pôsobivý ohňostroj mal vážne následky a vznikol tak intenzívny požiar, ktorý sa rozprestrel na asi 4 000 metrov štvorcových. Pohotovostná služba vyslala desiatky vozidiel a nasadila viac ako 300 osôb, ktoré požiar potlačili.

Našťastie požiar vypukol v skorých ranných hodinách, keď na trhu nebol takmer nikto. Podľa predbežných správ nedošlo k žiadnym stratám na životoch, aj keď sa očakáva značná škoda na majetku.

Spoločnosť Pfizer priznala problémy s výrobou vakcíny proti covidu-19

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info