HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Predseda Európskej rady tvrdí, že je potrebné ukončiť hru „na mačku a myš“ medzi EÚ a Tureckom

FOTO: Pixabay

Predseda Európskej rady varoval Ankaru, že je potrebné ukončiť hru „na mačku a myš“ medzi EÚ a Tureckom, pričom poznamenal, že európski vodcovia sa teraz musia rozhodnúť, či budú sankcionovať Turecko, informuje portál RT.

Charles Michel v piatok vo svojom vystúpení uviedol, že sa čoskoro uskutoční debata o tureckej provokácii a jednostranných opatreniach vo východnom Stredomorí. Diskusia sa má konať 10. decembra počas nasledujúceho európskeho samitu.

„Diskusia sa uskutoční na európskom samite 10. decembra a sme pripravení využiť prostriedky, ktoré máme k dispozícii,“ uviedol Michel.

Michel tiež poznamenal, že je čas, aby sa hra na „mačku a myš“ medzi EÚ a Tureckom skončila, pričom tým odkazoval na prieskumné plavidlá, ktoré boli nasadené v sporných vodách vo východnom Stredomorí.

Celosvetové ceny potravín dosiahli šesťročné maximum

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan sa tiež zapojil do ostrej slovnej vojny s európskymi vodcami, predovšetkým s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Erdogan predtým označil francúzskeho vodcu za duševne chorého.

„Turecko musí zastaviť svoje provokácie a svoju nepriateľskú rétoriku,“ dodal Michel.

Turecko sa tento rok čoraz viac dostáva do rozporu s EÚ po verejnom spore s Aténami, pokiaľ ide o práva na prieskum vo východnom Stredomorí.

Šéf Pfizeru si „nie je istý“, či ich vakcína zastaví šírenie choroby

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info