HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

„Nech prezidentka odíde od kotlebovcov a Pellegriniho a pridá sa k nám“, odkázal premiér

Zuzana Čaputová a Igor Matovič / Fotomontáž (via TASR)

Nehodné funkcie predsedu vlády – také je správanie sa a výroky Igora Matoviča voči najvyššiemu ústavnému predstaviteľovi Slovenskej republiky.

Prezidentka Zuzana Čaputová podrobila kritike činnosť premiéra. Odpoveď nedala na seba dlho čakať. Priniesol ju web 1.pluska.sk.

Prezidentka Zuzana Čaputová pred niekoľkými hodinami vystúpila proti premiérovi Igorovi Matovičovi s otvorenou kritikou: „Keď je tu chaos, ťažko môžem stáť za vládou, vyhlásila nezvyčajne ostro prezidentka Zuzana Čaputová. „Celý svet rieši covid, len my riešime pána premiéra.“

Zjavne jej výrok súvisí s konštatovaním predsedu vlády „že bez prezidentky do povinného testovania nepôjde“. Tento týždeň sa chce Igor Matovič stretnúť so Zuzanou Čaputovou. Bude ju žiadať, aby neopakovala, že plošné testovanie musí byť dobrovoľné.

„V OĽaNO končím! Na Zemplíne v boji s korupciou ale pokračujem…“, vyhlásil Milan Kaplan

Na to sa podľa citovaného portálu 1.pluska.sk v rádiu EXPRES prezidentka vyslovila, že (parafrázovane) premiér Igor Matovič (OĽANO) by mal zvážiť odovzdanie manažovania pandémie niekomu inému. Nekonkretizovala však, kto by to mal byť. Premiér by tak podľa nej mal viac času na venovanie sa iným dôležitým témam.

Reakcia z úst premiéra na seba nenechala dlho čakať. Prezidentku obvinil, že je na tej istej strane, čo predseda kotlebovcov Marian Kotleba a expremiéri Peter Pellegrini a Robert Fico. „Pokúsim sa ju tento týždeň presvedčiť na našu palubu. Aby odišla od kotlebovcov a Pellegriniho a pridala sa k nám,“ povedal po rokovaní vlády.

Aktualita: Vláda schválila zmeny pri vyhlasovaní núdzového stavu a jeho predlžovanie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info