HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Čína v budúcom roku postaví viac ako milión nových staníc 5G

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Čínskym telekomunikačným operátorom sa tento rok podarilo vybudovať viac ako 600 000 nových základňových staníc 5G, uviedol akademik Čínskej technickej akadémie Wu Hequan, informuje portál RT.

Telekomunikační operátori v krajine pravdepodobne budúci rok postavia viac ako milión nových základných staníc 5G. To by do konca roku 2021 celkový počet základňových staníc 5G v Číne zvýšilo na viac ako 1,7 milióna, uviedol Wu pre portál China Daily.

„Ako sa zrýchľuje výstavba sietí 5G, náklady na výstavbu každej základňovej stanice 5G klesnú. Aj keď čínski telekomunikační operátori v roku 2022 vyčlenia rovnaké množstvo investícií do siete 5G, ako to urobili tento rok, môžu postaviť oveľa viac základňových staníc 5G,“ vysvetlil Wu.

Predseda Európskej rady tvrdí, že je potrebné ukončiť hru „na mačku a myš“ medzi EÚ a Tureckom

„Verím, že čínski telekomunikační operátori postavia v budúcom roku viac ako milión základňových staníc 5G, na konkrétne stavebné ciele si však bude treba počkať,“ dodal.

Podľa neho sú služby 5G v súčasnosti dostupné vo všetkých čínskych mestách, ktoré sú na úrovni prefektúry alebo vyššie.

Čínske ministerstvo priemyslu a informačných technológií v októbri uviedlo, že krajina bude pokračovať v budovaní sietí 5G „mierne“ pred plánovaným termínom.

Prečo oživenie leteckej dopravy nespôsobí zvýšenie cien ropy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info